III Niedziela Adwentu – ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.12.2022 r.

1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 18.00.

4. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

5. We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła.

A od piątku, 16 grudnia, zachęcamy do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

6. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. Z tej racji roraty wyjątkowo w tym dniu będą odprawione rano o godz. 7.00.

7. W zakrystii są do nabycia świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom rozprowadzane przez Caritas. Można również nabyć opłatki wigilijne.

8. W zeszłą niedzielę były zbierane ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano i przekazano 1003,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

9. Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

10. Za tydzień w niedzielę 18 grudnia o godz. 10.10 w programie 1TVP będzie nadany jubileuszowy 50 program Remigiusza Rączki “Klasztorne smaki”. Nasi współbracia z Kazimierza Dolnego n. Wisłą zaproponują potrawy na Święta Bożego Narodzenia. Przy okazji kulinariów będzie promocja klasztoru franciszkańskiego w Kazimierzu i Sanktuarium M. B. Zwiastowania nazywanej Panią Kazimierską.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Leszka Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


15 − trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.