III niedziela Adwentu – ogłoszenia

III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDATE)

– 17.12.2023 r.

 

  1. Drodzy bracia i siostry trwając w okresie Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Zbawiciela na świat, Kościół przeżywa niedzielę szczególnej radości. Trzecia jego niedziela znacząco się wyróżnia. Już sam kolor szat liturgicznych, ma oddawać to poczucie bliskości oczekiwanego przyjścia Chrystusa w chwale. Dzisiejsza niedziela jest tradycyjnie nazywana niedzielą “Gaudete”. Nazwa pochodzi od pierwszego słowa antyfony na wejście “Gaudete in Domino” (czyli “radujcie się w Panu”). Zatem niech radość oczekiwania na przyjście Zbawiciela świata będzie dzisiaj szczególnie widoczna w naszych rodzinach i wspólnotach.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie uczestniczą w roratach. Przypominamy, że w tym roku przypatrujemy się w czasie roratnich rozważań św. Franciszkowi z Asyżu. To on zbliża nas codziennie od poniedziałku do soboty na wieczornych Mszach świętych do Maryi i Jezusa. Zapraszamy na wieczorne roratnie spotkania zwłaszcza w tym tygodniu, który jest ostatnim tygodniem adwentu.
  3. 3. Jako franciszkanie pragniemy was drodzy parafianie poinformować o tym, że z okazji osiemsetnej rocznicy „Bożego Narodzenia w Greccio” Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wszystkim wiernym na całym świecie, którzy od 8 grudnia 2023 r. (uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny) do 2 lutego 2024 r. (święto Ofiarowania w Świątyni Pana Naszego Jezusa Chrystusa) udadzą się z wizytą do kościoła, w którym pełnią posługę bracia franciszkanie. Takim kościołem jest nasza świątynia parafialna. Odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami. Dodatkowo należy odmówić modlitwę jubileuszową, której tekst widnieje na tablicy ogłoszeń i jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia.
  4. W dniu 23 grudnia, czyli w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w klasztorze odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów związana z nadchodzącą wizytą duszpasterską.
  5. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w piątek 22.12.2023 r. Młodzież przychodzi na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej uczestniczy w spotkaniu w Klasztorze. Będzie to nasze bezpośrednie przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W poniedziałek, czyli jutro 18.12.2023 r. zapraszamy wszystkich parafian do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej. Kapłani będą spowiadać w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 16.00 do 18.00. Przypominamy również o tym, że ze spowiedzi można skorzystać codziennie 15 minut przed każdą Mszą świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
  7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Albina Kubuszek z ul. Cichej 9.

 

Osiemsetna rocznica „Bożego Narodzenia w Greccio”

Modlitwa jubileuszowa

 

Dziecię Jezus przychodzisz do nas z nieba, aby przynieść nam zbawienie Rodzisz się z Maryi Dziewicy w ubogim żłóbku w Betlejem i obdarzasz świat swoim pokojem. Jesteś wśród prostych pasterzy, przychodzą do ciebie królowie, przychodzę i ja, podobnie jak św. Franciszek z Asyżu z otwartym sercem i gorącą wiarą. Przyjmij Panie mój pokłon i moją skromną modlitwę: Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy Kościołowi, Ojczyźnie, mojej rodzinie, bliskim, a także wszystkim potrzebującym i uciskanym. Ześlij Boże Dziecię swoje łaski zwłaszcza dzieciom, rodzicom, dziadkom. Obdarz swoją Miłością każdego człowieka, który przez Ciebie został odkupiony. Niech prawda o twoim Wcieleniu przyniesie światu nadzieję i radość. Niech w ludzkich sercach zapłonie na zawsze Twa Miłość. Amen.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.