II niedziela zwykła – ogłoszenia

II NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.01.2024 r.

 1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa poprzez rozważanie Jego słów i naśladowanie czynów.
 2. W środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
 3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana.
 4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek czcimy św. Antoniego z Padwy.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • – We wtorek 16 stycznia – święci Berard i Towarzysze, pierwsi męczennicy franciszkańscy.
 • – W środę, 17 stycznia – św. Antoni Pustelnik, którego życie stanowi niedościgniony wzorzec radykalnego odsunięcia się od świata i jego spraw.
 • – W piątek, 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski i założyciel sercanek, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji.
 1. W tym tygodniu 21 stycznia obchodzimy dzień Babci a 22 stycznia obchodzimy dzień Dziadka. Z tej racji wszystkim solenizantom z naszej parafii jako duszpasterze życzymy szczególnego Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem patronów ze chrztu i bierzmowania, obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej szczególnie w trudach dnia codziennego, niedogodnościach związanych z wiekiem. Bądźcie szanowne Babcie i szanowni Dziadkowie otoczeni opieką i życzliwością wszystkich a w szczególności najbliższej rodziny.
 2. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dursztynie wraz z Wychowawcami, panią Dyrektor i Radą Rodziców serdecznie zapraszają babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta, która odbędzie się 19 stycznia 2024 roku, tj. w najbliższy piątek o godz. 12. 00 w remizie OSP Dursztyn.
 1. Niedziela Chrztu Pańskiego była w naszej parafii poświęcona dziełu misyjnemu. Po sumie do naszych domów wyruszyli kolędnicy misyjni, którzy zebrali kwotę 3270 zł i 10 Funtów. Dziękujemy drodzy parafianie za waszą życzliwość oraz ofiarność. Zebrane pieniądze zostaną przekazane O. Radosławowi Kępczyńskiemu. Jest on zakonnikiem naszej prowincji franciszkańskiej, który od dłuższego już czasu pracuje na misjach w Kamerunie. Aby przybliżyć wam ten temat, na tablicy ogłoszeń w kościele zostały umieszczone stosowne informacje, dotyczące naszej misyjnej obecności w Kamerunie. Gdyby ktoś chciał bliżej zapoznać się z tematem, zapraszamy na strony internetowe o tematyce misyjnej.
 1. W piątek 19 stycznia pierwsze w tym roku spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Następnie dalsza część spotkania odbędzie się w klasztorze.
 1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Maksymiliana Łętowskiego.

 

Osiemsetna rocznica „Bożego Narodzenia w Greccio”

Modlitwa jubileuszowa

Dziecię Jezus przychodzisz do nas z nieba, aby przynieść nam zbawienie Rodzisz się z Maryi Dziewicy w ubogim żłóbku w Betlejem i obdarzasz świat swoim pokojem. Jesteś wśród prostych pasterzy, przychodzą do ciebie królowie, przychodzę i ja, podobnie jak św. Franciszek z Asyżu z otwartym sercem i gorącą wiarą. Przyjmij Panie mój pokłon i moją skromną modlitwę: Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy Kościołowi, Ojczyźnie, mojej rodzinie, bliskim, a także wszystkim potrzebującym i uciskanym. Ześlij Boże Dziecię swoje łaski zwłaszcza dzieciom, rodzicom, dziadkom. Obdarz swoją Miłością każdego człowieka, który przez Ciebie został odkupiony. Niech prawda o twoim Wcieleniu przyniesie światu nadzieję i radość. Niech w ludzkich sercach zapłonie na zawsze Twa Miłość. Amen.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.