II etap Road Challenge – start i finisz w Dursztynie

Przyjechali do nas z różnych stron Polski. Tylko po to, by podjąć wyzwanie Road Challenge.

Wyścig ten organizatorzy rozpisali na 3 etapy. Pierwszy – 10-kilometrowy, miał miejsce w piątek 16 lipca  na terenie Ochotnicy Dolnej. Drugi wystartował i zakończył swą trasę w Dursztynie. A trzeci w niedzielę 18 lipca wyruszył z Nowego Targu.

W sobotnich zmaganiach wystartowali panowie i panie. Trasa mężczyzn wynosiła 109 km, a przewyższenia 1717 m. Panie ścigały się na krótszym, 85-kilometrowym dystansie.

Punktualnie o godz. 11 spod Wichrówki wyruszyła zwarta grupa zawodników. Kolarze błyskawicznie zjechali ścieżką rowerową do wioski, a potem już główną drogą pomknęli do Krempach,  Nowej Białej,  Trybsza, Łapsz Wyżnych i Niżnych. Stamtąd znów po ścieżce rowerowej dostali się ponownie do Dursztyna.

– Pierwszy raz wzięłam udział w takim wyścigu. Zazwyczaj jeżdżę po górach, a nie po asfalcie. – mówiła zwyciężczyni w kategorii M4 – Urszula Lubońska. – To tam to inny rower, ale muszę powiedzieć, że i tych siedem górek dało dziś mocno popalić. Z wyniku jestem w każdym razie bardzo zadowolona!

Kiedy zwycięzca II etapu wyjeżdżał jako pierwszy na metę, byli tacy, którzy dopiero zaczynali ostatnie okrążenie. Finiszujących zawodników witały na mecie okrzykami, klaskaniem i gorącym dopingiem dzieci z zespołu Honaj wraz ze swoim kierownikiem Stanisławą Sołtys.

Imprezę, jak zawsze, zabezpieczali strażacy z naszej OSP.

Więcej informacji, wyników i zdjęć pod: Puchar Wójta Gminy Nowy Targ przyznany

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa + 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.