I Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI – 26 lutego 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych:

  • w poniedziałek i w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe
  • we wtorek, w czwartek o 17.30, a w niedzielę przed sumą będą śpiewane Godzinki ku czci Męki Pańskiej
  • w środę i w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej
  • w niedzielę o godz. 15.30 Droga Krzyżowa po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 17.00. W czasie Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.

3. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

4. W sobotę, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.30. Dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 15.00. Zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego i indywidualna adoracja do godz. 17.30., w której będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru miłosierdzia Bożego. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. Na Mszy św. wieczornej ofiary składane na tacę będą przeznaczone na pomoc misjom. Spowiedź od godz. 16.30 do 17.30.

W sobotę powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe i po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

6. W zeszłą niedzielę były zbierane ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Zebrano i przekazano 3500,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowania. Niech dobry Bóg wynagrodzi obficie swymi łaskami.

6. Przyszła – druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi po Mszy św na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy Jarosława Chmielaka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.