I Komunia św.

Aż dziewięcioro trzecioklasistów przystąpiło dzisiaj do I Komunii św.

Na wydarzenie to dziewczynki i chłopcy czekali już od maja, bo tegoroczne zawirowania z epidemią spowodowały, że termin przesuwał się i przesuwał… Niezależnie od tych trudności, gdy tylko poluzowane zostały obostrzenia, o. proboszcz wyznaczył termin I Komunii św. na koniec czerwca, licząc na to, że już nic niespodziewanego się nie wydarzy.

Msza św. pierwszokomunijna odprawiona została w niedzielę 28 czerwca o godz. 12.15. Tuż przed jej rozpoczęciem o. proboszcz wyszedł po dzieci i ich rodziców przed kościół. Tam też rodzice pobłogosławili swoje pociechy przed tym najważniejszym w ich życiu wydarzeniem – przyjęciem po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.

I ślicznie wyglądały eteryczne dziewczynki w jednakowych kwiecistych wianeczkach. Nie mniej uroczyście prezentowali się też chłopcy w przepasanych złotym pasem albach. A kiedy nadeszła ta długo wyczekiwana chwila… załomotały dziecięce serduszka…

Tradycyjnie dziewczynki i chłopców do przyjęcia I Komunii św. przygotowywała s. Jolanta. Uroczystość swoim śpiewem uświetniła też prowadzona przez o. Damiana schola.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


trzynaście + osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.