I Komunia św. – galeria

Zuzia, Małgosia, Igor, Jakub, Konrad i Karol – sześcioro uczniów klasy III przystąpiło dziś po raz pierwszy do Komunii św.

Dzieciom, jak zawsze przy takiej okazji towarzyszyli rodzice i rodzice chrzestni. Uroczystość odbyła się na dodatkowej w tym dniu Mszy św.

W krótkim kazaniu do dziewczynek i chłopców zwrócił się proboszcz o. Józef, który uświadomił dzieciom, że już dzień wcześniej, tj. w sobotę wszystko w ich życiu uległo zmianie. – Przystąpiliście wczoraj po raz pierwszy do spowiedzi św. A za chwilę w tej małej hostii przyjdzie do Was sam Pan Jezus – wyjaśniał. – Apelował przy tym do swoich słuchaczy, by dbali o to, żeby ich serca zawsze były tak czyste, jak teraz. – A nawet jeśli czymś je pobrudzicie, pamiętajcie, że jest spowiedź św., że jest konfesjonał... – tłumaczył.

W uroczystości towarzyszyła też dzieciom ich katechetka s. Jolanta, która przez cały miniony rok przygotowywała dziewczynki i chłopców do tego wielkiego wydarzenia. O oprawę muzyczną zadbał o. Arnold i prowadzona przez niego schola. A kiedy nadszedł ten wielki moment śliczną pieśń w imieniu wszystkich dzieci tuż przed przyjęciem Pana Jezusa odśpiewał Karol Kaczmarczyk.

I jak zawsze nie zabrakło wzruszeń, życzeń i podziękowań. Wyrazem tych ostatnich był piękny dar ołtarza złożony przez rodziców – obrazy: Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiem − jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.