“Honaj” i XXVI Śpisko Watra w Niedzicy

Niedziela 3 lipca zgromadziła przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy wielu pasjonatów spiskiej kultury, mieszkańców i turystów. Było skocznie, gwarnie, wesoło i ciepło!

Po uroczystym rozpaleniu symbolicznego ogniska przez wójta gminy Łapsze Niżne Jakuba Jamroza, prezesa Związku Podhalan Juliana Kowalczyka i prezesa Związku Polskiego Spisza Jana Budza rozpoczęła się degustacja bogactwa spiskiego folkloru.

I tak na deskach niedzickiej sceny zaprezentowało się aż 13 spiskich zespołów regionalnych: „Trybskie Dzieci” z Trybsza, “Dunajec” z Niedzicy, “Małe Ciardasie” z Czarnej Góry, “Bystry Potok” z Kacwina, “Mali Toniecnici” i “Zielony Jawor” z Krempach “Mali Frydmanianie” z Frydmana , “Honaj” z Dursztyna, “Czardasz” z Niedzicy, “Łotry” i “Torecki” z Łapszanki, “Hajduki” z Łapsz Wyżnych”, “Spiszacy” z Łapsz Niżnych i dwa litewskie zespoły – “Hałas” i “Kropelki”. Nie zabrakło też muzyki węgierskiej, słowackiej i romskiej w wykonaniu gości ze Słowacji.

Prowadzony przez Ilonę Babiak zespół “Honaj” wystąpił z wiązanką tańców spiskich. Nie zabrakło “Kowola” u najmłodszych, “Mazura” w wykonaniu męskiej części zespołu i innych.

Więcej zdjęć pod: https://24tp.pl/n/96485

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.