Honaj: domki po kontroli

Na 40 skontrolowanych budynków w rejonie Wichrówki, aż 19 okazało się samowolami budowlanymi. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego straszy rozbiórkami.

O sprawie nadużyć i samowoli budowlanej na wzgórzu Honaj w artykule pt. “Dursztyn po kontroli” obszernie pisze “Tygodnik Podhalański”. To Starostwo Powiatowe zwróciło się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z prośbą o skontrolowanie 42 budynków zgłoszonych jako obiekty indywidualnej rekreacji, co do których istniało podejrzenie, że są wynajmowane turystom.

Niestety wyniki kontroli w znacznej części wykazały, że podejrzenia są słuszne.  Okazało się też, że część wzniesionych na Honaju budynków posiada piwnice i poddasza oraz przekracza dopuszczalną powierzchnię zabudowy 35 m.kw. Teraz właścicielom grożą wysokie kary legalizacyjne (25 tys. zł) oraz konieczność uzyskania w gminie warunków zabudowy.

A o tym, jak Urząd Gminy Nowy Targ zapatruje się na legalizację samowoli i nadużyć budowlanych, przeczytacie w artykule Beaty Zalot.

Gazeta w sklepie 🙂

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


szesnaście − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.