Jubileuszowe Góralskie Jodło (GALERIA)

W niedzielę 16 lipca w plenerze Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Targu z siedzibą w Łopusznej odbył się 50. Jubileuszowy Konkurs Potraw Regionalnych pn. “Góralskie Jodło”.

W konkursie wzięło udział 18 KGW z terenu gminy Nowy Targ, w tym także koło z Dursztyna. Pań zrzeszonych we wszystkich kołach jest aż 250, co nie omieszkał podkreślić prowadzący imprezę Mateusz Buła. Tradycyjnie już wyłonione zostały 2 komisje do degustacji i oceny przygotowanych dań.

Zanim jednak podniebienia jury połechtały podhalańskie i spiskie przysmaki, przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ Stanisław Buła odczytał uchwałę podjętą na ostatniej sesji Rady Gminy. I tak wśród nominacji do tytułu Zasłużony dla Gminy Nowy Targ znalazły się osobiście dwie najdłużej działające w KGW Maria Kaczmarczyk i Teresa Pitek. Grupową nominację otrzymało też całe KGW z Dursztyna. Pamiątkowy medal wraz z dyplomem odebrała z rąk wójta Jana Smarducha przewodniczą koła Sylwia Bednarczyk.

Mocnym, dursztyńskim akcentem na tej imprezie była również obecność naszej pani sołtys w jednej z komisji oceniającej oraz występ sceniczny zespołu “Honaj”.

Wyniki konkursu niebawem…

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście + 13 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.