Dzieci wszystkich kontynentów – galeria

Wszystkie dzieci nasze są – śpiewała przed laty Majka Jeżowska. Podobne przesłanie – tyle że w duchu misyjnym, wybrzmiało w naszym kościele.

W piątkowy wieczór staliśmy się świadkami niezwykle pięknej i wymownej modlitwy różańcowej.  Dzieci w strojach mieszkańców wszystkich kontynentów świata włączyły się w międzynarodową akcję modlitewną pt. Milion dzieci modli się na różańcu.

I tak: w tajemnicy I modliły się za udręczone głodem i wojnami ludy Afryki, a w tajemnicy II za poszanowanie praw rdzennych mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Tajemnica III tego niezwykłego różańca poświęcona została narodom europejskim, które – choć chrześcijańskie – wymagają ponownego nawrócenia, a w tajemnicy IV prosiły o zbawcze owoce męki Jezusa Chrystusa dla ludów dalekiej Oceanii. Ostatnia, V tajemnica poświęcona została Azji, w której nieustannie rozgrywa się dramat prześladowania chrześcijan.

Podczas gdy przebrane za Azjatów, Indian, Europejczyków, Afrykanów i mieszkańców Oceanii dzieci podchodziły kolejno do stóp ołtarza, by złożyć tam zapalone misyjne świece, o. Damian i jego schola śpiewali kolejne strofy Hymnu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. (Oficjalne nagranie poniżej:)

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że w klimat dzieła misyjnego i pracy misjonarzy na różnych kontynentach najmłodsi wprowadzeni zostali już wcześniej, bo nie dalej, jak w środę 16 października dzieci z klas od 1 do 8 odwiedziły wraz z o. Damianem, s. Jolantą i nauczycielami Klasztor OO. Franciszkanów w Krakowie-Bronowicach, w którym zapoznały się z bogatymi zbiorami przedmiotów i pamiątek przywiezionych z misji.

A to już galeria z tego wydarzenia:

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


siedem + 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.