Czytam sobie! Pierwsza klasa!

Miło nam poinformować, że uczniowie I klasy naszej szkoły wraz ze swoją nauczycielką p. Katarzyną Jaworską wzięli udział w ogólnopolskim programie pt. “Czytam sobie. Pierwsza klasa” i zakończyli go z wysoką lokatą, bo aż z V miejscem!

Program, który napisała Katarzyna Jaworska miał za zadanie zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania w oparciu o zestaw otrzymanych książek z serii „Czytam sobie”, promującej czytelnictwo wśród najmłodszych uczniów. Innym, ważnym celem programu było zapoznanie klas I z bogactwem literatury dla dzieci i wyrobienie w nich potrzeby i nawyku obcowania z czasopismem lub książką. Metody pracy były różne: praca z książką, pogadanka i dyskusja. Nie zabrakło też gier tematycznych, burzy mózgów i klasycznej metody problemowej… A wszystko po to, by w efekcie pojawił się zachwyt czytaną historią.

Nasi pierwszoklasiści realizowali program “Czytam sobie. Pierwsza klasa” w okresie od 26.10.2020 r. do 01.03.2021 r. Jak widać z uśmiechów na buziach, są z niego bardzo zadowoleni!

Relacja z przebiegu działań opisana jest tutaj  https://view.genial.ly/60277bae91cb540d5f568f27/guide-czytam-sobie-pierwsza-klasa

Zachęcamy też do zapoznania się z samym programem. Czytam sobie. Pierwsza klasa!

 

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.