Czuwanie w Duchu Świętym – galeria

Piękna była miniona noc. Noc Zesłania Ducha Świętego! A wszystko za sprawą czuwania, modlitwy, śpiewu scholi, rozważań ojców franciszkanów i sióstr niepokalanek oraz tej niezwykłej, wypełnionej światłem scenerii.

I choć pogoda wszystkim pokrzyżowała plany, bo pierwotnie czuwanie i Msza św. planowane były przed kaplicą Ducha Świętego na Skałce, to rzecz udało się zorganizować w kościele. W prezbiterium na specjalnie do tego celu przygotowanym płótnie zawisła gołębica –  symbol Ducha Świętego, pod nią w otoczeniu palących się ogników wystawiono Najświętszy Sakrament, a w prawej nawie kościoła pojawił się ekran z wizerunkiem sceny zesłania na apostołów Ducha Świętego oraz tekstem śpiewanych pieśni.

O. proboszcz na zmianę z s. Łucją, Dominikiem Bryksym, Marceliną Zygmund i prowadzącym w klasztorze rekolekcje o. Pacyfikiem Iwaszko wygłaszali kolejne rozważania, a przerywnikiem do nich były pieśni w wykonaniu scholi i o. Damiana. Znaczną częścią wszystkich zebranych w ten wieczór w kościele stanowiła młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania oraz uczestnicy odbywających się w klasztorze rekolekcji. Po 2-godzinnym czuwaniu, punktualnie o godz. 23.00 o. Pacyfik i ks. Antoni Pitek odprawili wspólnie Mszę św.

I cała ta noc była jedną wielką modlitwą o 7 darów Ducha Świętego i o to, żeby Ten, na którego wskazuje sam Pan Jezus, zstąpił z Nieba i odnowił oblicze Ziemi. – Słowa: “Przyjmijcie Ducha Świętego” to nie jest rozkaz! Sam Bóg nas prosi, byśmy przyjęli Ducha Świętego – zauważył tę niezwykłą okoliczność w swojej krótkiej homilii o. Pacyfik Iwaszko.

Przybądź Duchu Święty, ześlij z Nieba wzięty światła Twego strumień. Przyjdź Ojcze ubogich, przyjdź Dawco łask drogich, przyjdź Światłości sumień

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.