Akcja “Lecimy dla Gabrysi” zakończona sukcesem! Wpłynęły podziękowania

Bardzo miłą niespodziankę zrobili nam dzisiaj żołnierze z 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie. Po wczorajszym zakończeniu zbiórki na operację nóg chorej Gabrysi Gorgoń, przywieźli oficjalne podziękowania za pomoc w akcji! I znowu serce urosło 🙂

Przypomnijmy, 12 dzielnych żołnierzy forsownym, liczącym 360 km marszobiegiem w terenach górskich, postanowiło pomóc 12-letniej Gabrysi Gorgoń z Kazimierzy Wielkiej w zebraniu niebagatelnej kwoty 360 tys. zł, na operację kolan dziewczynki. Zabieg wyznaczono na 3 marca 2021 r. w klinice dra Drora Paleya w Warszawie. I wczoraj skarbonka się domknęła!!!

My też dołożyliśmy się do sukcesu akcji “Lecimy dla Gabrysi”. Otóż w sobotę 3 października mieliśmy wielki zaszczyt wesprzeć spadochroniarzy noclegiem, posiłkiem i możliwością kąpieli.  Żołnierze przybiegli do Dursztyna ze Schroniska pod Durbaszką. Mieli w tym dniu pokonać „tylko 30 km”, ale wyszło im aż 40! Za nimi było już wtedy 8 dni marszu. W niedzielę 4 października planowali dotrzeć do Morskiego Oka, a w poniedziałek wspiąć się na Rysy.

Podziękowania złożono na moje ręce dzisiaj – relacjonowała telefonicznie p. Stanisława Sołtys. – Osoba, która je wręczała w imieniu dowódcy ppłk. Piotra Ciapki, podkreślała, że nasz gest, tj.: udostępnienie remizy, możliwość wzięcia prysznicu w klasztorze i gościnność Koła Gospodyń Wiejskich, były dla żołnierzy ogromnym wsparciem.

I czy można wyobrazić sobie lepszy prezent przed Bożym Narodzeniem?? Poruszająca się o balkoniku Gabrysia zacznie samodzielnie chodzić, a my – tak po ludzku – znowu stanęliśmy na wysokości zadania 🙂

Serce rośnie!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 + 6 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.