20. Dzień Papieski “Totus Tuus” – galeria

Obecność św. Jana Pawła II symbolizowały jego portret i biała papieska sutanna. Dursztyn we właściwy sobie sposób – modlitwą i  czynem – uczcił obchodzony 11 października 20. Dzień Papieski.

Trwa październik – miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, Matce Bożej i Papieżowi Polakowi.  Tegoroczny, jubileuszowy, Dzień Papieski przypadł w roku 100-lecia urodzin oraz 15. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, a jego hasłem przewodnim było zawołanie “Totus Tuus”, tzn. “Cały Twój” – odnoszące się do zawierzenia Bogu przez Maryję.

Dzisiejsze popołudniowe nabożeństwo różańcowe zyskało w związku z powyższym szczególną oprawę. Podczas rozważania kolejnych tajemnic chwalebnych nie tylko mieliśmy okazję posłuchać słów samego Ojca Świętego Jana Pawła II, ale też pięknie swoją obecność w kościele zaznaczyły wszystkie stany.

I tak jako pierwsze na stopniach ołtarza uklęknęły dzieci, a wraz z ich przybyciem przed wizerunkiem św. Jana Pawła II zapłonęła pierwsza świeca. Drugą tajemnicę różańcową poprowadziła młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Trzecią świecę i swoją modlitwę ofiarowało małżeństwo z dwojgiem dzieci. A czwartą – reprezentanci obecnych w parafii babć i dziadków. Jako ostatni przed ołtarzem uklęknęli zakonnicy – br. Marek – franciszkanin, s. Marianna – niepokalanka i s. pasterzanka.

Co roku podczas Dnia Papieskiego ma miejsce zbiórka na program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. W naszej parafii ofiary na ten cel zbierane były po każdej Mszy św.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.