Niedziela Chrztu Pańskiego – intencje

NIEDZIELA PO OBJAWIENIU PAŃSKIM 07.01.2024 r. –

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużamy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego Do tego święta pozostawiamy również w naszej świątyni parafialnej bożonarodzeniową szopkę. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza niedziela miesiąca jest niedzielą adoracyjną. Po mszach wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i obecnością uświetnili i ubogacili nasze przeżywanie okresu Bożego Narodzenia. Szczególnie służbie liturgicznej, Zespołowi HONAJ za wspólne kolędowanie, paniom rozpoczynającym śpiewanie kolęd oraz misyjnym kolędnikom. Niech ten czas który razem przeżyliśmy przy żłóbku Chrystusa, przyniesie błogosławione owoce w Nowym 2024 roku. Są jeszcze do nabycia w zakrystii kalendarze misyjne na 2024 rok oraz kwartalnik „Ziemia Święta”.
  3. Drodzy parafianie jak wiecie niedawno zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Nie wszyscy, którzy chcieli mogli być w czasie kolędowania w swoich domostwach. Dlatego w sobotę 13 stycznia od godziny 10.00 będzie możliwość przyjęcia kapłana w czasie kolędy dodatkowej. Prosimy zgłaszać w zakrystii po wieczornych mszach świętych chęć kolędy. Także w sobotę 13 stycznia o 10.00 odbędzie się w klasztorze zebranie lektorów i ministrantów. Serdecznie wszystkich zainteresowanych zaprasza O. Olivier.
  4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy modlitwy
    o powołania zakończone błogosławieństwem relikwiami św. Franciszka i ucałowaniem relikwii. We wtorek czcimy św. Antoniego z Padwy. Na koniec wieczornej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami i ich ucałowanie.
  5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych Franciszka z Asyżu, Antoniego
    z Padwy a w szczególności Matki Bożej.
  6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Piotra Surmę z Ul. Cichej 14.

 

Osiemsetna rocznica „Bożego Narodzenia w Greccio”

Modlitwa jubileuszowa

Dziecię Jezus przychodzisz do nas z nieba, aby przynieść nam zbawienie Rodzisz się z Maryi Dziewicy w ubogim żłóbku w Betlejem i obdarzasz świat swoim pokojem. Jesteś wśród prostych pasterzy, przychodzą do ciebie królowie, przychodzę i ja, podobnie jak św. Franciszek z Asyżu z otwartym sercem i gorącą wiarą. Przyjmij Panie mój pokłon i moją skromną modlitwę: Niech Twoje błogosławieństwo towarzyszy Kościołowi, Ojczyźnie, mojej rodzinie, bliskim, a także wszystkim potrzebującym i uciskanym. Ześlij Boże Dziecię swoje łaski zwłaszcza dzieciom, rodzicom, dziadkom. Obdarz swoją Miłością każdego człowieka, który przez Ciebie został odkupiony. Niech prawda o twoim Wcieleniu przyniesie światu nadzieję i radość. Niech w ludzkich sercach zapłonie na zawsze Twa Miłość. Amen.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć + dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.