Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 r.

 

  1. Drodzy Bracia i Siostry: „Chrystus Zmartwychwstał. Prawdziwie Zmartwychwstał”! Pozwólcie, że z tego miejsca złożę wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzę wam, wraz z naszą wspólnotą franciszkańską nowego życia w Chrystusie, wytrwałego głoszenia Dobrej Nowiny, błogosławionych radosnych Świąt Zmartwychwstania, wielu łask Bożych i radości życia oraz potrzebnego nam zdrowia. Niech Zmartwychwstały Pan obdarza Was pokojem i pozwala w życiu osobistym, w Waszych Rodzinach i Wspólnotach doświadczać bogactwa darów płynących z pustego grobu. Błogosławionych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich naszych parafian i gości.
  2. Pragniemy jako wasi duszpasterze złożyć serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy brali udział w uroczystościach Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza, paniom i młodzieży animującym śpiew. Strażakom za czuwanie przy grobie Chrystusa i przygotowanie ognia w Wielką Sobotę. Wszystkim osobom, które czytały czytania w czasie świątecznej liturgii i śpiewały psalmy a szczególnie siostrom zakonnym. Dziękuję księdzu Antoniemu za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku, O. Olivierowi za przewodniczenie liturgii wielkiego Piątku i przygotowanie ministrantów oraz lektorów do asysty. W sposób szczególny dziękuję Br. Markowi za przygotowanie dekoracji ołtarza, ciemnicy, Bożego Grobu oraz jego posługę przy ołtarzu. Wszystkim osobom, które przygotowały dzisiejszą procesję rezurekcyjną dziękuję za gotowość i zaangażowanie. Dziękuję także za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu w czasie nabożeństwa gorzkich żali. Do Świąt Wielkanocnych przygotowywaliśmy się przez cały okres Wielkiego Postu. Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych oraz rekolekcjach wielkopostnych. W sposób szczególny dziękuję O. Olivierowi za prowadzenie nabożeństwa gorzkich żali, posługę w konfesjonale i pracę z ministrantami i lektorami. Br. Markowi dziękuję za prowadzenie nabożeństwa drogi krzyżowej i jego troskę o wystrój naszej świątyni parafialnej. Bogu niech będą dzięki za wasze bracia i siostry zaangażowanie w przygotowanie i godne przeżycie tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
  3. Jutro drugi dzień świąt. W czasie każdej Mszy św. będzie odczytany list rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Taca z tego dnia przekazana zostanie na Uniwersytet Papieski.
  4. W sobotę 06 kwietnia z naszej parafii o godzinie 19. 30 wyruszy pielgrzymka autokarowa na czuwanie przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego do Łagiewnik. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać na tą pielgrzymkę w zakrystii. Koszt pielgrzymki to 50. Powrót w nocy 07 kwietnia po Mszy o północy.
  5. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na pomoc poszkodowanym w pożarze w Niedzicy. Zebrano kwotę 3680 zł. Stosowne podziękowania wystosował także ksiądz proboszcz Józef Bednarczyk, któremu te pieniądze zostały przekazane. Podziękowania wywieszone są w gablocie naszego kościoła.
  6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwa. Do chorych udamy się w pierwszy piątek od godziny 8.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Jeżeli chodzi o post związany z piątkiem to zgodnie z nauczaniem kościoła w oktawie wielkiej nocy postu nie ma.
  7. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po nabożeństwach uczczenie relikwii świętych patronów.
  8. Wszystkim, którzy w wielkim Tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  9. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele szczególnie w Wielkim Tygodniu i w czasie Triduum Paschalnego. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Rafała Sowę.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


sześć − trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.