Ziścił się Cud

Punktualnie o północy, jak zwyczaj i tradycja nakazują, o. Józef i o. Arnold odprawili uroczystą Pasterkę.

Muzycznym preludium do tego doniosłego wydarzenia był koncert kolęd w wykonaniu dziewczęcej scholi prowadzonej przez o. Arnolda. Wybrzmiały m.in.: Gore gwiazda, Do szopy hej pasterze, Skrzypi mróz i inne. A zaraz po uroczystym wejściu do prezbiterium, w przygotowanym już od 4 tygodniu żłóbku pojawiła się figurka Dzieciątka Jezus.

W homilii wygłoszonej w tym dniu do wiernych o. proboszcz podkreślił m.in. istotę prawdziwej wiary, tj. prawdziwego i bezwarunkowego uwierzenia i przyjęcia do serca Pana Jezusa, zderzając te słowa z cudem, który nie tak dawno temu miał miejsce w tramwaju we włoskim Palermo.

Otóż któregoś dnia, gdy z racji niskiej temperatury na zewnątrz, sporo osób wybrało ten środek lokomocji, tramwajem podróżował też ojciec z dwójką dzieci – synkiem i głuchoniemą od urodzenia córeczką. Dziewczynka siedziała obok ojca, a chłopczyk sam z przodu. Kiedy tak jechali, zafrapowany czytaną książką chłopczyk krzyknął nagle na cały głos: – Proszę państwa, muszę wam powiedzieć, że Chrystus chce, byśmy potraktowali Ewangelię na serio! To bardzo ważne! Musimy czytać Ewangelię i wcielać ją w życie. Przecież Bóg po coś ją nam dał! – wołał. Ojciec, zmieszany tym niespodziewanym wystąpieniem syna, za wszelką cenę próbował go uciszyć. A kiedy nakazy słowne nie pomogły, ruszył w jego stronę, żeby skutecznie zamknąć mu usta lub żeby mu przyłożyć. Rozjuszonego ojca powstrzymał wtedy cichy głosik dziewczynki siedzącej obok. – Tato, nie bij go – poprosiła. Oszołomiony mężczyzna opadł z wrażenia na swój fotel. Jego głuchoniema od urodzenia córka przemówiła…

Zdaniem o. Józefa tylko żywa prawdziwa wiara – taka jak chłopca z Palermo. I tylko otwarte, gorące serce mogą spowodować, że Syna Boga Żywego prawdziwie przyjdzie na świat w każdej i w każdym z nas, i prawdziwie odmieni nasze dotychczasowe życie.

Uroczysta Pasterka była też dla o. proboszcza okazją do podziękowań wszystkim tym, którzy przyczynili się do pięknego wystroju świątyni oraz okazją do złożenia parafianom życzeń zdrowych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


11 + 16 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.