Zawody strażackie – 2013/2014 rok

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w 2013 roku odbyły się 14 lipca w Krauszowie. W zawodach zorganizowanych przez ZOSP RP wystartowało łącznie 19 drużyn męskich i 2 drużyny kobiece z terenu gminy Nowy Targ.

Strażacy zmierzyli się tradycyjnie w dwóch konkurencjach – “bojówce” i “sztafecie”. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.

Drużyna mężczyzn z OSP Dursztyn zajęła w zmaganiach XI miejsce, a drużyna kobiet II. Zwyciężyła drużyna mężczyzn z OSP Krauszów i drużyna kobiet z OSP Krempachy.

Poniżej galeria z zawodów.

Autor zdjęć: Kazimierz Hornik

Rok później, dokładnie 6 lipca 2014 roku w odbyły się kolejne Zawody Sportowo-Pożarnicze – tym razem w Harklowej. Zawody przeprowadzono na boisku piłkarskim. Sędziowała, tak jak ostatnio, komisja Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu, a sportowa rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach – sztafecie biegowej i bojowej.

Do zawodów przystąpiło 20 drużyn męskich (jedna nieobecna) oraz 3 drużyny kobiece: z Dursztyna, Pyzówki i Krempach. Drużyna mężczyzn z OSP Dursztyn zajęła w nich IX miejsce, a kobiet – III.

Poniżej zdjęcia z zawodów.

Autor zdjęć: Grzegorz Hornik

 

Facebook Comments