Zamiast kwiatka – jasełka dla Babci i Dziadka!

24 stycznia w remizie OSP w Dursztynie odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. Światłość w ciemności świeci…, które występujące w nim dzieci i młodzież, zadedykowały kochanym babciom i dziadkom z okazji ich niedawnego święta.

Scenariuszem i przygotowaniem całego wystąpienia zajęły się Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P. prowadzące w Dursztynie przedszkole. Ćwiczenia i próby przed generalnym wystąpieniem trwały od kilku tygodni, lecz efekt końcowy wart był każdego wysiłku. Dzieci i młodzież zaprezentowały się przed widownią od jak najlepszej strony, udowadniając, że stać je na bardzo wiele, jeśli tylko umiejętnie poprowadzi się je i zachęci.

Na początek siostra Łucja przywitała wszystkich dostojnych Jubilatów, a także obecnych na sali braci z Zakonu Franciszkańskiego. Wyjaśniła też przebieg samego przedstawienia, tłumacząc zebranym dość niecodzienną obecność w jasełkach postaci św. Franciszka. Jak powiedziała, to za jego przyczyną zaczęto opowiadać sobie dzieje Narodzenia Pańskiego.

Przedstawienie Światłość w ciemności świeci… rozpoczęło się od przypomnienia sylwetki i historii życia założyciela Zakonu Braci Mniejszych. Następnie grupa starszych uczennic i gimnazjalistek zatańczyła inauguracyjny taniec poświęcony św. Franciszkowi. Taniec ten harmonijnie wprowadził oglądających w nastrój Bożego Narodzenia i w klimat betlejemskiej szopki.

Żeby jednak szopka powstała, potrzebny był najpierw wysiłek małych franciszkanów, którzy wraz ze św. Franciszkiem przyczynili się do jej “zbudowania”. Później już znajdujące się w niej zwierzęta wzięły sprawy w swoje “ręce”, a właściwie w kopytka. I tak zaczęła się się ta opowieść….

 

Po odegranym przedstawieniu milusińscy z dumą wręczyli babciom i dziadkom przygotowane wcześniej prezenty. Uściskom i całusom nie było końca. Niejedna babcia ukradkiem otarła łzę wzruszenia i niejeden dziadek podrapał się z zaskoczenia po brodzie. W sali tuż obok czekał już wykwintny poczęstunek, przygotowany przez rodziców występujących dzieci. Następny Dzień Babci i Dziadka już za rok!

 

Facebook Comments