Zakończenie roku szkolnego :)

Było wszystko. Kwiaty, buziaki, podziękowania i czekoladki na osłodzenie pożegnania. Bo rozpoczęcie wakacji to wielka radość, ale i koniec pewnego etapu w życiu.

Zakończenie roku szkolnego tradycyjnie rozpoczęło się od odprawionej przez proboszcza Mszy św. Zaraz po niej radosna i niecierpliwa gromadka pobiegła do budynku szkoły, by odebrać swoje świadectwa. Najpierw V klasa żegnała VI, zapewniając o swojej pamięci. Potem VI żegnała hurtem – kolegów, wychowawców i nauczycieli. Były dobre rady i wskazówki na przyszłość, życzenia powodzenia w murach gimnazjum. I były wreszcie dyplomy – piękne, niebieskie dla absolwentów szkoły.

Tegoroczni szóstoklasiści (Kuba, Arek, Mateusz, Ola, Marta, Patryk i Adam) stanęli na wysokości zadania. Egzamin po VI klasie napisali najlepiej na terenie gminy Nowy Targ. Było więc im za co dziękować i było czego gratulować.

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczanie świadectw, dyplomów i nagród. Do rodziców tych uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, dyrekcja szkoły i Rada Rodziców wystosowała listy gratulacyjne. Osobne podziękowania dostali również ci, którzy wspierali, pomagali i angażowali się w życie szkoły, m.in. sołtys wsi Stanisława Sołtys, Ojcowie Franciszkanie i Siostry Pasterzanki.

Zdjęcia: Monika Waniczek

Facebook Comments