XXXIII niedziela zwykła – ogłoszenia

19 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ją w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.
 1. W poniedziałek 20 listopada o godz. 12.00 zostanie odprawiona specjalna Msza św. w naszym kościele. Będzie to msza dziękczynna w intencji wszystkich osób, które przyczyniły się do położenia nowej nawierzchni drogi w Dursztynie. Chciałbym tutaj przytoczyć szczególne podziękowania od Pani Sołtys, Rady Sołeckiej oraz naszej społeczności w Dursztynie. Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć dla Pana Ministra Edwarda Siarki, Pana Starosty Krzysztofa Fabera oraz Dyrektorów Powiatowego Zarządu Dróg: Panów Tomasza Moskalika i Kazimierza Bielaka oraz wykonawcy za szybką i solidną realizację inwestycji. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Dursztyna na tę dziękczynną Mszę świętą, na której będziemy modlić się także o to, aby wszyscy, którzy będą korzystali z tej drogi, poruszali się po niej bezpiecznie i mądrze.
 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat.
 1. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali wszystkie osoby, które w naszej parafialnej świątyni włączają się w śpiew, bądź go prowadzą. Przy tej okazji informujemy z radością, że w naszym parafialnym kościele wznowiła swoją działalność schola. Swoim śpiewem dzieci i młodzież będą animować śpiew podczas liturgii niedzielnej pod czujnym okiem prowadzących.
 1. Przypominam, że w naszym kościele przez cały listopad, codziennie polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian!
 1. W piątek 24 listopada odbędzie się w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania spotkanie kandydatów, obecność obowiązkowa. Młodzież przychodzi na nabożeństwo drogi krzyżowej o 17.30. Uczestniczy we Mszy św. o godz, 18.00 przygotowując liturgie a po niej spotkanie w klasztorze.
 1. W sobotę 25 listopada będzie miała miejsce w naszej świątyni parafialnej Msza św.
  z modlitwami o uzdrowienia cielesne i duchowe, którą poprowadzi O. Józef Witko OFM. Msza rozpocznie się wieczorem o 18.00.
 1. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
 1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
 2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Stanisława Bizub z ul. Kościelnej 12.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.
 • Środa, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica.
 • Piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.