XXXI Niedziela zwykła – ogłoszenia

31 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.10.2022 r.

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego

2. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o 16.30, jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz.17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

Dzisiaj również po Mszy św. przeprowadzana jest zbiórka na rzecz młodej rodziny z Krośnicy, która 11 października w pożarze nowo wybudowanego domu jednorodzinnego straciła cały dorobek życia. Mieszkali w tym domu zaledwie 2 miesiące. Rodzina ta jest szczególnie w trudnej sytuacji ze względu na to, że ma dziecko niepełnosprawne. Z góry za wszelką pomoc rodzina składa serdeczne podziękowanie i pamięć w modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i o 14.00 za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Mszy św. o 17.00 nie będzie.

4. W czwartek, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. O godz. 17.15 wypominki i zapraszamy wszystkich do modlitwy za naszych bliskich zmarłych! Codziennie o godz. 17.15 będą czytane wypominki odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Różaniec na przemian.

5. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 17.30 po wypominkach Godzina Święta. Będziemy modlić się o nowe powołanie kapłańskie i zakonne.

7. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.17.30; spowiedź od godz. 17.00. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. Ofiary składane na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim.

8. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

9. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

11. Można rezerwować intencje Mszy św. na przyszły 2023 rok.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Mariana Łętowskiego.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwanaście + dziewiętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.