XXXI niedziela zwykła – ogłoszenia

5 listopada 2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przypominamy o tym, że do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Od poniedziałku do piątku czytane są wypominki listopadowe o 17.15. Natomiast o godz. 17.30 odprawiane jest nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji zmarłych zgłoszonych na listopadowe wypominki. W soboty o 17.15 czytane są wypominki za zmarłych a o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. W niedzielę o godz. 07.45 czytane są wypominki roczne. Natomiast wypominki listopadowe czytane są o godz. 16.15 a o godz. 16.30 odmawiany jest różaniec za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. Nabożeństwa za zmarłych nie będą odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 2. Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy złożyli w naszej parafialnej świątyni ofiary związane z wypominkami jednorazowymi, listopadowymi i rocznymi. Ofiary pieniężne przeznaczone będą na utrzymanie klasztoru i naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za dar serca. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystość Wszystkich Świętych i dnia zadusznego. Bóg zapłać za wysprzątanie świątyni na ten czas. Bratu Markowi dziękujemy za udekorowanie ołtarza. O. Olivierowi za posługę w konfesjonale, czytanie wypominków jednorazowych i prowadzenie różańca na cmentarzu. Służbie liturgicznej za posługę w czasie liturgii świętej, zwłaszcza za udział w procesji na cmentarz. Paniom za prowadzenie śpiewu a wam bracia i siostry za liczny udział w uroczystościach.
 3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Wieczorem w czasie odmawiania różańca za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe, pomodlimy się także za Ojczyznę, by była Bogiem silna. Msza o godz. 18.00 będzie odprawiona właśnie
  w intencji Ojczyzny.
 5. Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
 7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Stefana Hornika.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • Piątek, 10 listopada – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
 • Sobota, 11 listopada – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours (wspomnienie obowiązkowe).
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 − osiemnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.