XXX niedziela zwykła – ogłoszenia

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 

29 października 2023 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi.
  2. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to wolny dzień od pracy, tym bardziej mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze będą sprawowane według następującego porządku: 8.00; 11.00; 14.00 (Msza w kościele parafialnym). Po Mszy św. o 14.00 będzie miała miejsce procesja na cmentarz, na którym w czasie modlitw przeczytane zostaną wypominki jednorazowe. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. W naszym kościele parafialnym przez cały dzień na ołtarzu wystawione będą relikwie świętych, które posiadamy. W ten sposób chcemy radować się prawdą o „świętych obcowaniu”.
  3. W czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte o następujących godzinach: 7.00; 8.00; 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszych modlitwach w czwartek będziemy dziękować za dar Eucharystii oraz prosić o liczne i święte powołania kapłańskie, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00. W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową, Matką litości, Pośredniczką. Z tej racji, że przed Mszą świętą odmawiane będą modlitwy za zmarłych, nabożeństwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odbędą się po Mszach świętych w czwartek, piątek i sobotę. W sobotę po nabożeństwie przed Najświętszym Sakramentem zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Jak już słyszeliśmy w listopadzie modlimy się w sposób szczególny za zmarłych. Od poniedziałku do piątku czytane będą wypominki listopadowe o 17.15. Natomiast o godz. 17.30 odprawiane będzie nabożeństwo drogi krzyżowej w intencji zmarłych zgłoszonych na listopadowe wypominki. W soboty o 17.15 czytane są wypominki za zmarłych a o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. W niedzielę przez cały listopad wypominki za zmarłych czytane będą o godz. 16.15 a o godz. 16.30 odmawiany będzie różaniec za zmarłych zgłoszonych na wypominki listopadowe. Nabożeństwa za zmarłych nie będą odprawiane przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Przypominamy o tym, że spowiedź święta w naszej świątyni parafialnej jest przed każdą Mszą świętą.
  6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.
  7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Kazimierza Hornika.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  •  Sobota, 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, znakomity teolog i wielki reformator Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.