XXVII Niedziela zwykła – ogłoszenia

27. NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.10.2022 r.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Świętego Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela trzech zakonów. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego. W przeddzień uroczystości św. Franciszka w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo Transitus czyli uczczenie pamiątki błogosławionej śmierci św. Franciszka.

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Na modlitwie różańcowej będziemy prosić przez wstawiennictwo M. B. o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. W naszych modlitwach otoczmy ich opieką duchową. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej odwiedziny chorych z komunią św. Ofiary składane na tacę na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 17.00.

9. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

11. W tym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Franciszek Waniczek. Niech wszechmogący Bóg przebaczy mu grzechy, aby mógł radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.

12. Dziękujemy również rodzinie naszej parafii za dostarczenie ziemniaków dla klasztoru.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Romana Kaczmarczyka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


19 − 9 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.