XXVII niedziela zwykła – ogłoszenia

8 października 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30.
  1. Dzisiaj, tzn. w niedzielę 8.10.2023 roku, zbierane będą składki na energię elektryczną, kwiaty, posługę w zakrystii, malowanie dachu na kościele, utrzymanie czystości na cmentarzu. Zbiórka środków na te cele odbędzie się w remizie strażackiej o godzinie 13.00.
  1. W piątek 13 października przeżywać będziemy ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Połączone ono będzie z różańcem o godz. 17.30 a po nim w miarę możliwości związanych z pogodą procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  1. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.
  1. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  1. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Czesława Kubuszka.
  1. W tym tygodniu patronuje nam: Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
  1. Polecamy waszej pamięci modlitewnej zmarłą Annę Ryba, której pogrzeb odbędzie się 10.10.2023 r. o godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi i wstawiennictwa bł. Honorata Koźmińskiego.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery − cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.