XXIX niedziela zwykła – ogłoszenia

22 października 2023 r.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. W niedzielę na wszystkich mszach czytany będzie przez celebransa list naszych braci franciszkanów z misji w Kamerunie a o 16. 15. Rozpocznie się różaniec misyjny prowadzony przez Siostry Niepokalanki wraz z podopiecznymi. Rozprowadzać będziemy także kalendarze misyjne na 2024 rok i kwartalnik „Ziemia Święta”. Pieniądze w ten sposób zebrane przekażemy na konto Komisariatu Ziemi Świętej i Sekretariatu Misyjnego wspierającego dzieła misyjne naszej Prowincji zakonnej. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Materiały misyjne znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  2. W ubiegłym tygodniu na Dzieło „Fundacja Nowego Tysiąclecia” zebrano 680 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto papieskiej fundacji. Bóg zapłać za wszelki ofiary złożone na ten cel.
  3. Dzisiaj przypada też 75. rocznica śmierci wielkiego Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda. W naszych osobistych modlitwach prośmy o jego rychłą beatyfikację.
  4. W ubiegłym tygodniu w naszej parafialnej świątyni przeprowadzono konserwację instalacji cieplnej. Dokonano także niezbędnych napraw. Można więc uznać, że jesteśmy przygotowani na nadchodzący zimowy czas. Koszt stosownych napraw wyniósł 910 zł.
  5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę.
  6. W przyszłą niedzielę chcielibyśmy zaproponować szczególnie dzieciom i młodzieży możliwość głębszego uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Poprzez granie i śpiewanie na chwałę Bożą. Zapraszamy zatem na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 15.30 tuż przed różańcem na spotkanie z panią Katarzyną, która zgodziła się prowadzić scholę w naszej parafii.
  7. Także w przyszłą – ostatnią niedzielę października w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona będzie uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękować będziemy w czasie niedzielnych nabożeństw za nasz kościół, za naszą parafialną świątynię.
  8. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Zenona Sołtysa.
  9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych i szczególnej opieki świętych patronów a w szczególności Matki Bożej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

Sobota, 28 października – św. św. Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazała nam, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (święto).

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


czternaście + piętnaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.