XXII Niedziela zwykła – ogłoszenia

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 sierpnia 2022

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

5. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny i prosić o pokój na świecie.

6. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

7. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30; spowiedź od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z komunią św. po Mszy św. porannej. Ofiary składane na tacę na Mszy św. wieczornej będą przeznaczone na pomoc misjom franciszkańskim.

8. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

O godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie. W tym dniu przypada wspomnienie św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.

10. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Kaczmarczyka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


14 + 17 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.