XVI Niedziela zwykła – ogłoszenia

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 lipca 2022 r.

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Maria z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. Odpust w Nowej Białej.

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzymy miłego wypoczynku.

5. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Daniel Kaczmarczyk, kawaler z parafii tutejszej oraz Barbara Surma, panna z parafii p. w. Przemienienia Pańskiego z Czarnej Góry.

Każdy, kto wiedziałby o istniejących kanonicznych przeszkodach wobec wymienionych osób, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej

6. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Marię Mocherek.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


6 + dziesięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.