XIV niedziela zwykła – ogłoszenia

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 9 lipca 2023 r.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta, opata. Papież Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Europy.

  • w środę, wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa, pierwszego metropolitę pogańskich Słowian zachodnich.
  • w czwartek, św. Andrzeja Świerada i jego ucznia Benedykta.
  • w sobotę, św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, jednego z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

3. W czwartek 13 lipca gromadzimy się u stóp Pani Fatimskiej na nabożeństwie różańcowym o godz. 17.15. Następnie udamy się z figurą M. B. Fatimskiej w procesji wokół kościoła.

4. W pierwszy piątek miesiąca zbierane były ofiary na potrzeby misji. Złożono i przekazano 470 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie.

5. Do 9 sierpnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach projektu Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy. Zużyty sprzęt można przynosić do klasztoru.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marcelina Zygmund, panna zamieszkała w par. tutejszej i Jakub Cudzich, kawaler zamieszkały w par. tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o kanonicznych przeszkodach wyżej wymienionych osób w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do kancelarii parafialnej.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości łask Bożych , opieki M. Najśw. Przebywającym na wakacjach życzymy miłego wypoczynku.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Andrzeja Hornika.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


2 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.