XII niedziela zwykła – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

23.06.2024 r. ODPUST PARAFIALNY.

  1. Drodzy parafianie przeżywamy dzisiaj odpust parafialny, czyli dzień święta patrona parafii którym jest, jak wiemy św. Jan Chrzciciel. Pamiętajmy o tym, że w pierwszych wiekach ze względu na brak wolności religijnej chrześcijanie nie budowali świątyń, lecz spotykali się w domach. Od IV w., zaczęły pojawiać się kościoły, często w miejscach męczeńskiej śmierci chrześcijan lub nad ich grobami, a więc tam, gdzie istniał kult świętych. Jeśli to nie było możliwe, troszczono się, by w kościele znajdowały się przynajmniej relikwie. W ten sposób kościoły zyskiwały swoich patronów. Dzień, w którym w liturgii wspominano owego patrona, stawał się świętem kościoła i parafii z nim związanej. Wraz z rozwojem nauki o odpustach dołączono możliwość ich zyskiwania w dzień święta patronalnego danego kościoła. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej O. Justyna Duszczyka paulina z Bachladówki, który będzie przewodniczył sumie odpustowej o godz. 11.30. Bóg zapłać za jego posługę i wygłoszone okolicznościowe kazanie. Jak widzimy jest to dla nas szczególny dzień, w którym chcielibyśmy jako wasi duszpasterze wszystkich serdecznie powitać i jednocześnie z całego serca podziękować. Drodzy parafianie dziękujemy wam za zaangażowanie, obecność i troskę o piękno naszej parafialnej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy regularnie uczestniczą w nabożeństwach i Mszach świętych. Służbie liturgicznej, wspólnocie żywego różańca, paniom prowadzącym śpiew. Dziękujemy radzie parafialnej, strażakom, scholii, rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym, młodzieży przygotowującej się w naszej świątyni do sakramentu bierzmowania, siostrom zakonnym, kapłanom i braciom, którzy kiedykolwiek tutaj przebywali, modlili się i byli zaangażowani w duszpasterstwo. To dzięki świadectwu waszej wiary parafia żyje, rozwija się i prowadzony jest szeroko rozumiany kult. Dzięki wam i razem z wami przed Najświętszym Sakramentem i w czasie liturgii możemy uwielbiać, dziękować, przepraszać oraz wypraszać błogosławieństwo Boże dla wszystkich was. Bracia i siostry w Chrystusie Panu Bóg zapłać za wszelkie dobro, którego doświadczamy w tym szczególnym miejscu jakim jest Dursztyn. W Uroczystość Świętego Jana Chrzciciela, za jego wstawiennictwem niech dobry Bóg błogosławi wam we wszystkim co jest zgodne z Jego wolą. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach, O. Pawle i O. Olivierze, którzy obchodzą dzisiaj swoje imieniny. Polecajmy ich opiece świętych patronów i patrona naszej parafii.
  2. Nasza parafia pragnie włączyć się w akcję: „Oczyść dom i świat z elektryczności – wesprzyj z nami Kościoły na wschodzie, gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie sióstr Matki Bożej Loretańskiej”. Wraz z organizacją „Pro Missio” organizujemy zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przekazany w zbiórce sprzęt zostanie poddany procesowi utylizacji. Sprzedaż odzyskanych surowców pozwoli na sfinansowanie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego. Miejsce zbiórki będzie się znajdować na terenie naszego franciszkańskiego klasztoru pod wiatą w budynkach gospodarczych. Prosimy tak jak w ubiegłym roku o składanie tego sprzętu w terminie 24. O6. – 01.07. 2024 r., do godz. 16.00. Drugiego lipca sprzęt zostanie odebrany przez firmę Green Office Ecologic współpracującą ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele i święta o godz. 16.30.
  4. W poniedziałek w czasie wieczornej Mszy św. modlimy się o święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu. We wtorek wieczorem czcimy św. Antoniego z Padwy. Po mszach uczczenie relikwii świętych patronów.
  5. W tym tygodniu wspominamy:
  • Poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
  • Piątek: Wspomnienie obowiązkowe św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • Sobota: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  1. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy obfitości łask Bożych opieki Matki Bożej oraz szczególnego wstawiennictwa świętego Antoniego z Padwy.
  2. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Bogdana Pierchałę.

 

 

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


5 × 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.