XI Niedziela zwykła – ogłoszenia

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 czerwca 2023 r.

1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o 16.30 w dni powszednie o 17.30.

2. We wtorek, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za tych wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczyli pomocy oraz życzliwości wśród innych narodów.

3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

W tym dniu będzie zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszę św. o godz. 8.00, w czasie której w sposób szczególny będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W naszej parafii jest to zarazem uroczystość odpustowa. Uroczystość rozpoczniemy wieczorem w piątek Mszą św. wigilijną o godz. 18.00. Po Mszy św. udamy się na cmentarz, aby tam modlić się za wszystkich parafian, którzy wyprzedzili nas w znaku wiary. W samą uroczystość Msze św. o godz. 8.00, suma odpustowa o 11.00 i po południu o 18.00 Msza św z modlitwami o uzdrowienie i uwolnienie.

Bardzo prosimy o przygotowanie asysty na procesję w pięknych strojach spiskich. Niech nie zabraknie osób do niesienia chorągwi, baldachimu, feretronów, dziewczynek do sypania kwiatów, służby liturgicznej, aby w ten sposób dać wyraz naszej wiary.

5. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Jana Chlipałę.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


10 − 4 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.