Wyścig kolarski Road Challenge – ogłoszenie

Najbliższy weekend 24-26 lipca upłynie pod znakiem wyścigu kolarskiego Road Challenge. Dursztyn zahaczy w sobotę 25 lipca.

A oto, co na ten temat piszą na stronie internetowej Urzędu Gminy Nowy Targ:

W piątek 24 lipca będzie odbywała się jazda indywidualna na czas pod drodze rowerowej na odcinku Frydman – Falsztyn – Niedzica Zamek ul. Nad Zalewem, w związku z tym droga rowerowa będzie zamknięta w godz. 13:30- 18:30, natomiast na odcinkach dojazdowych do domów, mieszkańcy będą mogli dojechać podczas 15 minutowych przerw między startami zawodników. Start pierwszego zawodnika o godz. 14:00 przyjazd jego na metę ok. 14:20, a ostatniego ok. 18:30. W Niedzicy w ul. Nad Zalewem wjazd mieszkańców możliwy od strony jeziora.

W sobotę 25 lipca zawodnicy startują o godz. 9:00 w Białce Tatrzańskiej przy basenach Terma Bania, w związku ze startem będzie wstrzymany ruch na czas przejazdu 8:55 – 9:05 na odcinku wyjazdowym z Term Bania w DK49 w lewo do zjazdu z DK49 w ul. Pod Grapą, dalej zawodnicy pojadą w kierunku Łapsz Niżnych, gdzie wjadą na drogę rowerową do Dursztyna na jedną rundę przez Krempachy i Nową Białą, aby ponownie udać się w kierunku Łapsz Niżnych i tym razem na rundę drogą rowerową do Kacwina, z Kacwina do ronda w Niedzicy, a następnie Łapsze Niżne i w niech tym razem w prawo w kierunku Dursztyna i dalej tak jak wcześniej, będą pokonywać 2 takie rundy. Utrudnienia w ruchu będą głównie w okolicy skrzyżowań na czas przejazdu zawodników. Na odcinku drogi powiatowej, którym biegnie trasa szlaku Wokół Tatr w Łapszach Niżnych zawodnicy będą jechać w dwóch różnych kierunkach, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności! Droga rowerowa na odcinku Dursztyn- Łapsze Niżne- Kacwin będzie zamknięta w godz. 9:30-13:00! Z rund zawodnicy zjadą w Trybszu w kierunku Mety zlokalizowanej w Czarnej Górze na Litwince w okolicach godz. 11:30-12:30. Pierwsze kobiety są spodziewane o godz. 11:15, a mężczyźni ok. 12:00, związku z bezpieczeństwem zawodników z parkingu przy Krzyżu na Litwince nie będzie możliwości zjazdu w godz. 11:00-13:00.

W niedzielę 26 lipca zawodnicy startują o godz. 10:00 z okolic Miejskiej Hali Lodowej i jadą przez Rynek w kierunku ul. Grel, na czas przejazdu ruch będzie chwilowo ograniczony. Start ostry nastąpi po przejechaniu przejazdu kolejowego na ul. Grel. W związku z lokalizacją mety na ul. Grel za przejazdem kolejowym odcinek od przejazdu do wyjazdu na drogę powiatową w Trutym będzie wyłączony z ruchu w godz. 9:30- 14:00. Dalej zawodnicy jada do Pyzówki, gdzie jadą tylko raz i dalej drogą rowerową do Krauszowa, dalej przez Długopole, Dział, Pieniążkowice dojeżdżają do Odrowąża, gdzie rozpoczynają rundy przez Beskid, Bukowina Osiedle, Podszkle, Piekielnik, Zauczne i w Odrowążu po przejechaniu 3 rund przez mężczyzn i 2 przez kobiety jadą prosto w kierunku Pieniążkowic, Działu, Długopola, Krauszowa, aby tutaj wjechać na drogę rowerową i z niej w kierunku Morawczyny i przez Trute na Metę w Nowym Targu przy ul. Grel. Zjazd z Bukowiny Osiedle w kierunku Odrowąża w godz. 10:30-12:30, będzie ograniczony na czas zawodów, zaleca się objazd przez Podszkle i Piekielnik. Na czas przejazdu będzie zamknięta droga rowerowa na odcinku Pyzówka- Morawczyna- Krauszów. Pierwsi zawodnicy spodziewani są ok. godz. 12:00.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności po trasie przebiegu wyścigu w związku ze wzmożonym ruchem kolarzy.
Więcej informacji na stronie organizatora www.nowytargroadchallenge.pl

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


13 − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.