Gimnazjum: Kuba dołącza do Kamila i Wiktora

Już prawie rok funkcjonuje w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krempachach oddział dwujęzyczny, w którym wybrani uczniowie pobierają zintensyfikowaną naukę języka angielskiego. W systemie tym, jak dotąd, uczą się Wiktor Waniczek i Kamil Łopata. Od września dołączy do nich Jakub Czajka.

Żeby dostać się do tego oddziału trzeba było pozytywnie przejść test kompetencji językowych. Sprawdzian przeprowadzono 18 maja w budynku gimnazjum. Przystąpiło do niego 38 uczniów z Dębna, Szlembarku, Krempach, Dursztyna, Nowej Białej, Knurowa i Harklowej.

Celem nauczania dwujęzycznego jest jak najlepsze opanowanie języka angielskiego przez uczniów z wykorzystaniem techniki uczenia się poprzez praktyczne zastosowanie języka oraz przełamanie bariery językowej utrudniającej porozumiewanie się w języku obcym. W oddziale dwujęzycznym uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę godzin nauczania języka angielskiego (5 godzin w tygodniu) oraz dodatkowo dwa przedmioty – matematykę oraz geografię, których będą uczyć się częściowo w języku angielskim. Język angielski będzie stosowany na tych lekcjach w stopniu uzależnionym od umiejętności uczniów – czytamy na stronie internetowej gimnazjum.

Poniżej lista tych, którzy zakwalifikowali się do oddziału na rok 2016/2017:

 1. Oliwia Sołtys
 2. Michał Moś
 3. Mateusz Bednarczyk
 4. Tomasz Piszczek
 5. Katarzyna Gnida
 6. Joanna Zaremba
 7. Anna Świec
 8. Adam Gaździak
 9. Kamil Mrożek
 10. Katarzyna Mosz
 11. Paweł Łukasz
 12. Damian Mrawczak
 13. Jakub Czajka
 14. Konrad Karkula
 15. Jowita Pastwa
 16. Magdalena Skalana
 17. Jakub Kurowski
 18. Katarzyna Kurzydło
 19. Julia Rabska
 20. Izabela Mąka
 21. Karolina Młynarczyk
 22. Kajetan Grzywnowicz
 23. Katarzyna Młynarczyk
 24. Martyna Kaczmarczyk
 25. Patrycja Warmuz
 26. Marta Nowak

Kubie serdecznie gratulujemy 🙂

Facebook Comments