Wycieczka przedszkolaków do sióstr w Nowym Sączu

W miniony poniedziałek dzieci z przedszkola w Dursztynie wraz ze swoimi rodzicami i zakonnymi opiekunkami pojechały odwiedzić siostrzane Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu.

Siostry z Nowego Sącza – tak jak i te nasze – prowadzą u siebie przedszkole. Nosi ono imię św. Jana Pawła II. Więcej o tej placówce pod linkiem: http://www.przedszkole.bialyklasztor.pl

Wszystko wskazywało na to, że zaplanowana wcześniej wycieczka odbędzie się w prażącym słońcu czerwcowych upałów. Dziwnym zrządzeniem losu poniedziałkowy poranek przywitał jednak małych wycieczkowiczów burzą i deszczem. Szczęśliwie dla zainteresowanych pogoda ustatkowała się i, pomimo przelotnych opadów, dzieci i ich rodzice mogli cieszyć się rześkim, nieco chłodniejszym powietrzem.

Pomysł zorganizowania wyjazdu do sióstr w Nowym Sączu zrodził się z chęci sprawienia wychowankom radości. Współczesnym maluchom większą frajdę sprawia podróż autobusem czy pociągiem, niż samochodami rodziców, do których zdążyły już przywyknąć. Siostrom, Jolancie i Łucji, zależało również na zintegrowaniu dursztyńskich dzieci z ich nowosądeckimi rówieśnikami. Każda wymiana doświadczeń jest dobra, a nawiązanie kontaktu z innymi dziećmi powoduje lepsze odnajdywanie się malców w otaczających ich rzeczywistości.

Wycieczka do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu była również sporą atrakcją dla rodziców. Mamusie, które zdecydowały się towarzyszyć swoim pociechom, mogły poznać historię zgromadzenia, zwiedzić klasztor od środka, a także zobaczyć  prowadzone przez siostry szkołę i przedszkole.

Podczas gdy maluszki oddawały się radości wspólnej zabawy z rówieśnikami (były warsztaty plastyczne i zabawy integracyjne) ich mamy mogły wypić kawę i skosztować pyszności w prowadzonej przez siostry ciastkarni.

Zdjęcia: siostra Łucja

Facebook Comments