A maluchy balują w przedszkolu!

Dziewczynki i chłopcy z prowadzonego przez Siostry Niepokalanki przedszkola wzięli dziś udział w balu przebierańców.

Punktualnie o godz. 11.00 do Sióstr na Skałkę zjechało prawdziwe mrowie bajkowych postaci. Były wróżki, czarodziejki, królewny, pirat, Spiderman, Shrek, Myszka Mini, Myszka Miki, strażak Sam i wiele, wiele innych postaci z baśni rodem. Kto nie był, niech żałuje, bo było na co popatrzeć!

Baśniowych gości w drzwiach witała nie mniej baśniowa ich mentorka i opiekunka – siostra Łucja. Towarzystwo bawiło się wyśmienicie! Inauguracji balu, jak zwyczaj i tradycja nakazują, dokonano odtańczeniem poloneza. Panie i panowie ustawili się w parach, a następnie dostojnym krokiem przemaszerowali wzdłuż i wszerz pięknie przystrojoną salą balową. Przedszkolaki pamiętały też o swoich starszych kolegach i zadbały o to, by obecni zerówkowicze dołączyli do nich i przypomnieli sobie, jak fajnie było kiedyś w przedszkolu.

Były konkursy, zabawy i “podróżowanie” pociagiem po różnych krajach. W każdym z odwiedzonych w ten sposób państw dzieci odtańczyły charakterystyczny dla danego terytorium taniec. Śmiechu było co niemiara. A kiedy maluchy opadły już z sił, mogły uzupełnić braki energii smaczną, specjalnie dla nich przygotowaną przekąską.

Zdjęcia i film: Wioletta Waniczek

Poniżej filmik z inauguracyjnego poloneza:

 

 

Facebook Comments