Wa-ka-cje!!!

Były świadectwa, gratulacje, życzenia i pełna gama emocji. Uczniowie naszej szkoły zakończyli właśnie rok szkolny.

Tradycyjnie już wszystko rozpoczęło się od Mszy św. Tę w intencji uczniów i nauczycieli odprawił o. Józef. Z kolei scholi na gitarze akompaniował o. Damian. On też wygłosił w tym dniu kazanie do dzieci. – Pamiętajcie, że skarbem, którego czasem wokół siebie nie dostrzegacie, jest każdy nowy dzień. Nie wyrzucajcie go – jak król z tej mojej opowieści – do kosza. Za każdy bądźcie Bogu wdzięczni – przekonywał.

Zaraz po Eucharystii wszystkie klasy – na czele z kończącą swoją przygodę z podstawówką klasą VIII – udały się do budynku szkoły. Tam w ciasnym już mocno holu odbyła się ostatnia akademia. Najpierw swój filmik pożegnalny z różnych sytuacji szkolnych przedstawiła nauczycielom i młodszym kolegom klasa VIII. A potem ją samą zaskoczyły wyświetlone życzenia od nauczycieli.

I jak to przy tego typu okazjach bywa, nie obyło się bez uścisków i łez wzruszenia. Trzynaścioro odchodzących ze szkoły ósmoklasistów dziękowało gronu pedagogicznemu za wychowanie, przekazaną wiedzę i poświęcony czas. A dwie dziewczynki – Anna Sowa i Julia Hornik odebrały też z rąk swojej wychowawczyni Zofii Rafacz świadectwa z czerwonym paskiem.  Korzystając z licznej widowni dyrektor Małgorzata Sowa podkreśliła jeszcze, że uczennica V klasy – Katarzyna Kaczmarczyk za bardzo wysoką średnią dostała także stypendium wójta. A ze łzami w oczach pożegnała kończącą swoją pracę w Dursztynie Zofię Łukasz.

Resztę świadectw, dyplomów i nagród rzeczowych wychowawcy wręczyli dzieciom w klasach.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


18 + jedenaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.