W szkole wigilia

Świeć, gwiazdeczko mała, świeć! Do Jezusa prowadź mnie – tę i inne kolędy i pastorałki zaśpiewali dzisiaj uczniowie na szkolnej wigilii.

Punktualnie o 11, po tym jak przebrzmiał szkolny dzwonek, uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni na tę uroczystość goście zasiedli w szkolnym holu, by uczestniczyć w akademii z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Program artystyczny przedstawiły dzieci z klas I – IV, a autorką scenariusza były s. Jolanta Śląska i p. Jolanta Drożdż. Uczniowie w krótkim wystąpieniu przywołali najważniejsze zwyczaje związane z najpiękniejszymi świętami roku, zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd, wygłosili nastrojowe, pełne świątecznego nastroju wiersze adresowane do Dzieciątka Jezus, choinki, pierwszej gwiazdki oraz innych, uświęconych tradycją symboli Świąt Bożego Narodzenia, a na koniec złożyli wszystkim świąteczne życzenia.

Na szkolnej wigilii obecni byli również: ojcowie franciszkanie, siostry pasterzanki, siostry niepokalanki i radny gminy Nowy Targ Krzysztof Waniczek. Korzystając z szerszego grona odbiorców, dyrektor szkoły Małgorzata Sowa i nauczycielka Zofia Rafacz wręczyły nagrody tym uczniom, którzy w ostatnim czasie brali udział w szkolnych, gminnych i powiatowych konkursach:

  • W szkolnym Konkursie plastyczno-lingwistycznym ogłoszonym przez nauczycielkę języka angielskiego Zofię Rafacz nagrodę specjalną za pięknie wykonaną, choć mijającą się nieco z tematem pracę, otrzymał Michał Kaczmarczyk. Wyróżnienia dostały: Ola Błachut, Wiola Wójciak i Mariola Łętowska. 3. miejscem nagrodzono Joannę Hornik; 2. Natalię Błachut, a 1. Katarzynę Kaczmarczyk. Przy okazji uhonorowano również Wiolę Wójciak, która w Gminnym Konkursie Czytelniczym z Języka Angielskiego, który odbył się 8 grudnia w Ludźmierzu, zajęła 6. miejsce.
  • W zorganizowanym przez samorząd uczniowski Konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w kategorii klas I-III 3. miejsce przyznano Piotrkowi Bigosowi, 2. Patrycji Kowalczyk i Radosławowi Wójciakowi, a 1. równorzędnie Patrycji Jeleń i Ani Knurowskiej. W kategorii klas IV-VI 3. miejsce równorzędnie zyskały Aneta Łętowska i Wiola Wójciak, 2. Julka Hornik, a 1. Mariola Łętowska i Milena Waniczek.
  • Osobną pochwałę i nagrodę otrzymała również Mariola Łętowska – laureatka Międzygminnego Konkursu Plastycznego pt. „Czysta woda – Zdrowe życie”. Tylko 13 prac spośród zgłoszonych 245 zostało w tym konkursie nagrodzonych.

Po części artystycznej i wręczeniu dyplomów i nagród rzeczowych nauczyciele wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do przygotowanej przez rodziców i grono nauczycielskie wigilii. Była zupa pieczarkowa, kapusta z grzybami, ryba po grecku, sałatki, upieczony przez p. Zosię obficie ziarnisty chlebek i wiele innych smaczności.

 

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden + jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.