W A K A C J E ! ! ! – zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego już za nami! Kto solidnie pracował przez cały rok, miał się z czego cieszyć, a kto zbijał bąki – mógł pozazdrościć kolegom 🙂

Mszą świętą dzieci, nauczyciele i rodzice pożegnali rok szkolny 2014/2015. Dla pięciorga uczniów z klasy VI było to ostatnie takie pożegnanie. Dwaj Kamile, Wiktor, Alicja i Marta od września rozpoczną naukę w krempaskim gimnazjum.

I jak to przy takich okazjach bywa, nie obyło się bez przemowień, występu artystycznego V i VI klasy oraz nagradzania zasłużonych. Z tej okazji dyrektor szkoły Małgorzata Sowa nadmieniła, że tegoroczni szóstoklasiści zdobyli najlepszy wynik w sprawdzianie kończącym szkołę podstawową na terenie gminy Nowy Targ. Równie dobrze jak absolwenci spisała się sama szkoła, zdobywając w zewnętrznej kotroli ewaluacyjnej wynik B, B, C, co odpowiada dwukrotnej ocenie bardzo dobrej i dobrej.

Prócz absolwentów ze szkołą żegnali się również wychowankowie sióstr pasterzanek Natalka i Marcel, którzy zyskali nowych rodziców i od września rozpoczną naukę w innej szkole.

Wręczaniu nagród i dyplomów dla dzieci szło w parze z nagradzaniem ich rodziców oraz osób zasłużonych dla szkoły. Na pierwszym miejscu pani dyrektor wymieniła przewodniczącą Rady Rodziców, Marię Błachut, ks. proboszcza Jerzego Kulpę oraz Agnieszkę Łopatę – mamę Kamila i Arka.

Rozdaniem świadectw z czerwonym paskiem, dyplomów za udział w konkursach, pracę w Samorządzie Uczniowskim i szkolnej bibliotece, uczestnictwo w zajęciach plastycznych itd. zakończył się rok szkolny Anno Domini 2014/2015. Od września nowe wyzwania, nowe obowiązki, ale i nowe radości. Jaki ten rok będzie – zobaczymy! Oby nie był gorszy niż ten, który minął 🙂

Facebook Comments