VII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Wiejski Dom Kultury w Krempachach  po raz kolejny gościł uczestników VII już Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek szkół podstawowych i gimnazjów gminy Nowy Targ.

Przybyłych na konkurs przywitała Lidia Kamoń – dyrektor Szkoły Podstawowej w Krempachach. Komisja konkursowa w składzie:  Józefa Kuchta, Beata Szewczyk i s. Małgorzata Śląska miała pełne ręce roboty, by prawidłowo i zgodnie z sumieniem ocenić występy śpiewaków, których poziom był znacznie zróżnicowany.  Na scenie rywalizowali ze sobą przedstawiciele wszystkich szkół gminy Nowy Targ. Wystąpiło około 30 solistów i kilkanaście duetów wspomaganych przez akompaniujących na gitarze, akordeonie, organach, skrzypcach i saksofonie.

Całość  występów podzielono na 3  grupy wiekowe.

Na rozpoczęcie konkursu i w przerwach z krótkim koncertem kolęd i pastorałek zaprezentował się zespół instrumentalny młodzieży gimnazjalnej z Krempach.

Komisja przypomniała uczestnikom konkursu, że okres śpiewania kolęd, to czas radości i szczęścia, który powinien uzewnętrzniać się także na twarzach wykonawców, a nie zawsze tak było. Cieszył ją jednak wysoki poziom oraz szeroki repertuar artystów, zwłaszcza ten wzbogacony o kolędy i pastorałki regionalne, które w poprzednich edycjach nie zawsze się pojawiały.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni stosownie do zajętego miejsca. Nagrody  rzeczowe ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej. Wykonawcy i zaproszeni na przegląd goście mogli skorzystać z kawiarenki, w której serwowano zapiekanki,  wypieki, słodycze, ciepłe i zimne napoje. Organizatorami corocznie silniejszego w obsadzie i poziomie muzycznym Przeglądu Kolęd i Pastorałek  były Szkoła Podstawowa w Krempachach, Rada Rodziców, Publiczne Gimnazjum im.  Jana Pawła II i WDK w Krempachach.

Wyniki już wkrótce.

Tekst i zdjęcie w nagłówku: Franciszek Pacyga

Obszerniejsza galeria zdjęć pod linkiem: http://krempachy.espisz.pl/galeria2.php?albumid=659&album=galeria_krempachy

Facebook Comments