VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 maja 2023 r.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością.

2. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Dlatego zwyczajem poprzednich lat będziemy modlić się po Mszy św. wieczornej udając się w poszczególne miejsca naszej parafii. W poniedziałek udamy się pod krzyż w stronę stadionu, we wtorek pod kapliczkę znajdującą się na posesji P. Horników, a w środę pod krzyż na cmentarzu.

3. Zaś we wtorek, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński mają zawrzeć następujące osoby: Adrian Kaczmarczyk, kawaler zam. w par. tutejszej z Katarzyną Holla, panna z par. Matki Bożej Szkaplerznej w Zubrzycy Dolnej. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach wyżej wymienionych osób w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić w kancelarii parafialnej.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Krzysztofa Waniczka.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


osiemnaście − czternaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.