VI Niedziela Wielkanocna – ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 5.05.2024 r.

 1. W VI niedzielę wielkanocną wsłuchujemy się z uwagą jak każdego tygodnia w słowa Chrystusa. Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie, to przykazanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji.
 2. VI niedziela wielkanocna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca maja. Dlatego po każdej Mszy św. będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Pana Jezusa.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o 16.30. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie wieczornych Mszy świętych a przed błogosławieństwem będziemy uwielbiać Trzecią Osobę Boską przygotowując się do tej uroczystości. Przyszła niedziela jest wspomnieniem Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza ojczyzna jest w niebie. To dla wszystkich wierzących szczególny dzień, w którym uświadamiamy sobie to, że w niebie każdy z nas ma przygotowane miejsce.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
  – w poniedziałek– święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  – w środę– uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski.
 5. W piątek 10 maja od godz. 8.00 udamy się z posługa duszpasterską do chorych.
 6. Wszystkim, którzy w tym kolejnym tygodniu wielkanocnym obchodzić będą urodziny, imieniny bądź jubileusze życzymy szczególnej opieki świętych patronów ze chrztu i bierzmowania a przede wszystkim Matki Najświętszej.
 7. Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy pana Władysława Żaczka.
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


1 × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.