V Niedziela zwykła – ogłoszenia

V NIEDZIELA ZWYKŁA – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05.02.2023 r.

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku.
  • Wtorek – św. Koleta z Corbie, dziewica.
  • Piątek – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy.

W najbliższym czasie Sakramentalny Związek Małżeński pragną zawrzeć:

  • Adam Rusin, kawaler, zam. Kluszkowce z par. M.B. Częstochowskiej oraz
  • Martyna Sołtys, panna z par. tutejszej. Ktokolwiek wiedziałby o zaistniałych przeszkodach wyżej wymienionych osób w sumieniu zobowiązany jest to zgłosić do kancelarii parafialnej.

Wszystkim parafianom, gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Niepokalanej.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele oraz lektorowi Mirkowi Pierchale za pomoc w rozbieraniu szopki i choinek. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Roberta Cudzicha.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dziewiętnaście − 14 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.