V Niedziela Wielkiego Postu – ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.03.2023 r.

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2. Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa w naszym kościele podczas Wielkiego Postu

– dzisiaj o godz. 15.30 Droga Krzyżowa po niej Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 17.00. W czasie Gorzkich Żali ofiary składane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

– w poniedziałek i w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe

– we wtorek, w czwartek o 17.30, a w niedzielę przed sumą będą śpiewane Godzinki – ku czci Męki Pańskiej

– w środę i w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Nabożeństwo różańcowe o 17.30. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.

4. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palemki, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

W tym dniu nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 15.30 nie będzie. Natomiast pragniemy zaprosić wszystkich na wyjątkowe widowisko z rozważaniem męki Pańskiej pt; „Jest drabina do nieba” przygotowane przez młodzież naszej parafii w reżyserii s. Łucji o godz. 19.00 w kościele. Już teraz zachęcamy, aby znaleźć czas i przybyć, by wspólnie przeżywać to co Jezus Chrystus uczynił z wielkiej miłości do nas dla naszego zbawienia.

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Wojciecha Bigosa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


cztery × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.