Uroczystość Trójcy Świętej – ogłoszenia

UR. NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2. Od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca P. Jezusa codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy.

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasz parafialny wieczernik, nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 11.00. Mszy św. o 17.00 nie będzie. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.00. Przejdziemy ul. Długą, Słoneczną i powrócimy do kościoła. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i służbę liturgiczną.

5. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godz. 17.30 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

6. W przyszła niedzielę, 11 czerwca o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. na Skałce przy kaplicy Ducha Świętego z racji rocznicy śmierci Pani Mieczysławy Faryniak. Zapraszamy wszystkich parafian, aby wspólnie modlić się o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego.

7. W I Piątek miesiąca czerwca zostały złożone ofiary na pomoc misjom franciszkańskim w kwocie 563 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy podziękowanie. Niech Dobry Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem.

W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn,
  • Sobota, 10 czerwca – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński,

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

Dziękujemy za utrzymanie czystości w kościele. W tym tygodniu do tej pracy zapraszamy P. Pawła Sołtysa.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


dwa × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.