Tak możemy pomóc pogorzelcom z Nowej Białej

Jak donosi portal nowabiala24.pl, pomoc finansową dla pogorzelców, którzy ucierpieli we wczorajszym pożarze w Nowej Białej (spłonęło 21 domów + zabudowania gospodarcze) można przekazać poprzez udział w zbiórce środków finansowych, organizowaną w portalu zrzutka.pl pod adresem: zrzutka.pl/z/pogorzelcomznowejbialej lub zrzutka.pl/duuwaw (oba odnośniki przenoszą do tej samej zbiórki).

Zbiórka ta jest oficjalną zbiórką zorganizowaną przez redakcję strony internetowej nowabiala24.pl (tj. mieszkańców Nowej Białej), w porozumieniu z samorządem wiejskim.

Możliwe jest również przekazanie pomocy finansowej wykonując przelew na rachunek bankowy połączony z zrzutką online:
Numer konta/IBAN: PL45175013126889011786262978
SWIFT: PPABPLPKXXX
Odbiorca: Zrzutka.pl sp. z o. o. al. Karkonoska 59 53-015 Wrocław
Nazwa i adres banku: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna ul. Kasprzaka 10/16 01-211 Warszawa

Środki finansowe zebrane w ramach tej zbiórki zostaną ze starannością przekazane ofiarom tego ogromnego pożaru w Nowej Białej. O szczegółach będziemy informować poprzez naszą stronę internetową oraz kanały mediów społecznościowych (facebook.com/nowabiala).

W Internecie jest wiele zbiórek, założonych przez osoby niezwiązane z naszą miejscowością, ale powstałe z chęci niesienia pomocy poszkodowanym w tragicznym pożarze w Nowej Białej. Będziemy monitorować te zbiórki i weryfikować, gdzie zebrane w ramach tych zbiórek środki zostały przekazane.

Jak przekazać pomoc rzeczową na rzecz poszkodowanych:

Jeśli chcesz przekazać ubrania, materiału budowlane, sprzęt AGD, środki spożywcze, czy inne produkty, które uznasz, iż mogą być potrzebne pogorzelcom – możesz je przekazać do punktu zorganizowanego na terenie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Nowej Białej (adres: ul. Główna 13, 34-433 Nowa Biała). Zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z Sołtysem Wsi Krystyną Węglarz.

Najbardziej przydatne będą produktu, które długo mogą być przechowywane poza lodówką (konserwy, mleka UHT, ryż, makarony, mąki), środki higieny osobistej (podpaski, tampony), środki do sprzątania (proszki do prania, płyny do płukania, środki do sprzątania). Przydadzą się również produktu dla dzieci (mleka w proszku kaszki, jakieś przekąski dla młodszych). Z ubrań mogłaby się przydać bielizna osobista damska i męska, dla dzieci (majtki, skarpetki – najlepiej nowe).

Redakcja strony nowabiala24.pl
Stanisław Krzysztofek
mail: st.krzysztofek@nowabiala24.pl
Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


pięć × 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.