Szkolny “Mam talent”

W dniu dzisiejszym, tj. 9 marca, w Szkole Podstawowej w Dursztynie, odbył się I w historii szkolny “Konkurs talentów” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz panią Aleksandrę Kachniarz.

Do konkursu zgłosiło się 3 solistów: Mirek Pierchała z klasy III, Karol Knurowski z klasy II, Arek Łopata z klasy V oraz 2 grupy taneczne. W skład pierwszej weszły: Ola Sołtys, Magda Sowa, Kasia Ślazyk, Natalia Błachut, Weronika Sowa, Aneta Łętowska i Natalia Łętowska – uczennice klasy II i III. Drugą zaś stanowiły: Ania Sowa, Julia Hornik i Ola Waradzyn – uczennice klasy IV i V.

Przed rozpoczęciem właściwego konkursu młodsi uczniowie zaprezentowali krótką scenkę z bajki pt. “Kopciuszek”, a Ola Waradzyn wraz z Mateuszem Surmą, Patrykiem Sową i Kubą Czajką odegrała pamiętny dialog pomiędzy Papkinem a Klarą z “Zemsty” Aleksandra Fredry.  Oczekiwanie na występy uczestników konkursu umilili koleżankom i kolegom uczniowie – Arek Łopata i Adam Pierchała, recytując wiersze Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Po tym wstępie rozpoczął się właściwy konkurs talentów, który oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Sowa – dyrektor szkoły, p. Katarzyna Jaworska – nauczycielka, p. Wiesław Nalewajski – fotograf, Maria Błachut – Rada Rodziców i Marta Sowa – Samorząd Uczniowski. Konferansjerkę prowadzili uczniowie klasy VI w składzie: Kamil Rabiański, Kamil Łopata i Wiktor Waniczek.

Wśród prezentowanych talentów zdecydowanie przeważały te muzyczne. Wszyscy, prócz Karola Knurowskiego (który oprócz gry na skrzypcach zaprezentował jeszcze sztuczki z piłką) wystąpili w kategorii śpiew i taniec. Po zakończonym konkursie jury bardzo długo nie mogło podjąć decyzji. Oczekiwanie na werdykt ochotnicy z sali sobie i innym umilili samozwańczymi występami. Największe brawa i salwę śmiechu zebrał konferansjer, Wiktor Waniczek, nucąc przed widownią znaną arię operową i akompaniując sobie na pasze.

Ostatecznie jury uznało, że wszystkim występującym należy się I miejsce i rozdało uczestnikom przygotowane wcześniej nagrody.

Kolejny koncert talentów już za rok!

Facebook Comments