Niedziela Misyjna i różaniec w intencji pokoju

Będziecie moimi świadkami” – to hasło tegorocznego Światowego Dnia Misyjnego obchodzonego w Kościele powszechnym 23 października. W Polsce nazywany jest Niedzielą Misyjną. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny. Zebrane tego dnia pieniądze z tacy przeznaczone są na utrzymanie i rozwój Kościoła na terytoriach misyjnych.

W naszej parafii Niedziela Misyjna ma zawsze specjalną oprawę. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, s. Łucja, s. Marianna i s. Jolanta zadbały o przygotowanie przedszkolaków i młodszych dzieci szkolnych do wystąpienia w roli przedstawicieli wszystkich kontynentów świata. Były więc dzieci z  Afryki, z obu Ameryk, przedstawiciele egzotycznej Oceanii, Europy i Azji. Wszystkie one przyniosły do stóp ołtarza flagi państw leżących na reprezentowanym przez nie kontynencie, modląc się w sposób szczególny o pokój, zwłaszcza o pokój na ogarniętej wojną Ukrainie.

Muzycznym przerywnikiem do rozważania kolejnych tajemnic różańca świętego były pieśni w wykonaniu Agnieszki Cudzich oraz Bożeny i Piotra Perkowskich. Pięknie wybrzmiała zwłaszcza stara, polska pieśń, pt. “Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo”, na którą zwrócił w swojej homilii o. Roger Mularczyk OFM, misjonarz pracujący na Ukrainie. Zdaniem kaznodziei najważniejsze dla każdego katolika zadanie mieści się w drugiej zwrotce tej pieśni, a jest nim zawołanie: “W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!”.

Osoba o. Rogera i niebiesko-żółta chorągiewka nie były jedynym nawiązaniem do udręczonej wojną Ukrainy. Trzecią tajemnicę różańca świętego wspólnie z o. Rogerem odmówiła po ukraińsku pochodząca z niej s. Marianna.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


jeden × dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.