Różaniec misyjny – GALERIA

Pod hasłem „Misje sercem Kościoła” obchodziliśmy dziś Światowy Dzień Misyjny, nazywany również Niedzielą Misyjną. Jest to święto patronalne Papieskich Dzieł Misyjnych.

Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny jest szczególnym czasem modlitwy za misjonarzy i wspierania terytoriów misyjnych na całym świecie. Jako Papieskie Dzieła Misyjne pragniemy, aby każdy człowiek zagubiony, poszukujący, ubogi i potrzebujący mógł doświadczyć Bożej miłości – czytamy w materiałach prasowych Papieskich Dzieł Misyjnych.

Przypomnijmy, Dzieła Misyjne powstały na początku XIX w. W latach dwudziestych XX w. zostały uznane za „papieskie” i zajmują dziś centralne miejsce we współpracy misyjnej. Ich celem jest budzenie świadomości misyjnej, zaś Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku we wszystkich diecezjach i parafiach na świecie jest obchodzony w przedostatnią niedzielę października.

Pracujące w naszej parafii siostry niepokalanki mocno biorą sobie to święto do serca i od kilku już lat odprawiają wraz z dziećmi szkolnymi, przedszkolnymi i ich rodzicami piękny różaniec misyjny.

W tym roku nabożeństwu przewodniczył proboszcz o. Paweł Kondratiuk. O oprawę słowną zadbała s. Łucja Poręba wraz z rodzicami. Oprawę muzyczną i wokalną dostarczyli: Agnieszka Cudzich oraz Bożena i Piotr Perkowscy. Najważniejszymi postaciami tego różańca byli jednak barwni mieszkańcy Afryki, Ameryki, Europy, Azji oraz Australii i Oceanii, czyli… dzieci.

Facebook Comments

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*


19 − 8 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.